פרדס - המרכז לחינוך ערכי

מי אנחנו?

פרדס – מרכז חינוך ערכי הקיים כבר למעלה מ-13 שנים ומאחוריו אלפי שעות של הדרכות מוצלחות עם בני נוער ומבוגרים.

צוות המדריכים של “פרדס” מורכב מאנשים העוסקים שנים רבות בעבודה חינוכית-ערכית עם בני נוער ועם מחנכים, ומתוך ניסיונם הרב החליטו להקים מרכז להעצמת החינוך הערכי-חברתי במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית.

העמותה מקיימת סדנאות, סיורים, סמינרים, השתלמויות לצוותים חינוכיים ועוד.

אנו שמים דגש על חינוך לערכים לחשיבה ביקורתית, עצמאות ואחריות אצל כל תלמיד ותלמידה!

רוצים לקבל מערכי שיעור חינוך ערכי בחינם?

בצעו הרשמה קצרה וקבלו מערכי שיעורי חינוך!

אנחנו בפרדס – המרכז לחינוך ערכי, בעלי ניסיון רב הדרכות שונות, ומשתדלים ליצור כמה שיותר שאלות, הטלת ספק וחשיבה אחרת אצל בני הנוער ואצל אנשי החינוך השונים.

חשוב לנו ליצור שותפות עם בית הספר, הוגרם החינוכי, היישוב או העירייה, בכל מקום שנלך אליו. פרדס שואפים ליצור חברה מאוחדת, שיודעת לדבר ולכבד את האחר, לשמוע דעות וליצור דיונים ערכיים ומשמעותיים.

חשוב להגיד שני דברים:

אנחנו עמותה, ללא מטרות רווח, לכן הפעילות שלנו מתבצעת באמת סביב המטרה החינוכית.

בנוסף, אנחנו לא מחליפים את מקום המחנך בכיתה. אנו באים לתהליך קצר עם התלמידים. אנו ממליצים בחום לקיים עיבוד עם התלמידים לאחר הסדנא.

התפיסה החינוכית שלנו

המציאות החברתית-כלכלית במדינת ישראל נמצאת בשפל המדרגה. התרחבות פערים, התבדלות תרבותית וחוסר אמונה בהנהגה הפוליטית יוצרים חברה שסועה ומקוטבת, נטולת זהות וחזון.

אנו, קבוצת ישראלים צעירים המביטים במציאות בצורה ביקורתית ומפוקחת, איננו מוכנים לוותר על החברה הישראלית, על אופייה ועל דמותה. אנו בוחרים להציב את עצמנו במרכז המאבק על עיצוב חברה ראויה וצודקת במדינת ישראל.

אנו מאמינים שהכלי המשמעותי ביותר ליצירת שינוי חברתי הוא החינוך. דרך החינוך ניתן לעצב בני אדם ערכיים, אחראים ומעורבים. מרטין בובר אמר: “הנוער הוא הסיכוי הנצחי של האנושות”, ואכן הנוער הוא קהל היעד המרכזי שלנו.

שמנו לעצמנו למטרה להירתם לאתגר החשוב ביותר שמולו ניצבת מערכת החינוך בפרט והחברה הישראלית בכלל – החינוך החברתי-ערכי. אנו סבורים שבני נוער זקוקים לסיוע בגיבוש תפיסת עולמם ומערכת אמונותיהם על מנת שיוכלו להגשים את ייעודם- להיות חוד החנית לשינוי החברה ולבניית עתידה.

ליצירת קשר ופרטים נוספים:

הירשמו לניוזלטר שלנו
וקבלו מערכי שיעור ותוכן בחינם!